Tel./Fax:  (+420) 461 614 578  Provozní doba:  Po - Pá: 7 - 17, So: 8 - 11,30                       

06
čvn
39480

Zahrady u rodinných domů

Zahrady u rodinných domů tvoří významný celek sídelní zeleně, který ovlivňuje životní prostředí jednotlivců i obyvatel celého sídla. Zahrada by měla sloužit jako místo odpočinku a relaxace, měla by být příjemným prostředím pro život, rozšířeným obydlím. Při tvorbě rodinných zahrad Vám zajistíme kompletní servis - od projektu, přes realizaci, po dodávku rostlin, substrátů a dekoračních předmětů.

Květinové záhony

Provádíme návrhy i realizaci květinových záhonů, které se každoročně obnovují. Pro zimní a jarní období jsou využívány dvouletky a cibuloviny, z nichž nejčastějším zástupcem jsou tulipány, které se vyznačují jako nejbarevnější skupina cibulovin. Pro letní a podzimní období jsou využívány letničky, které vynikají širokým sortimentem, barevností i nenáročností.

Uliční stromořadí

Uliční stromořadí nám dávají možnost vylepšit životní prostředí našich měst a obcí. Alejové stromy s vysoko nasazenou korunou jsou jednou z mála možností, jak ozelenit  a přitom funkčně neomezit uliční prostor. Stromy v ulicích upravují lokální mikroklimaticko-hygienické poměry místa - snižují prašnost, hlučnost, zmírňují výkyvy teploty, zvyšují vlhkost vzduchu a obytnost uličních prostor.

Kobercové trávníky

Kromě klasického založení travnatých ploch výsevem provádíme i pokládku travních koberců. Položení předpěstovaného travního koberce má řadu výhod - trávník je ihned po položení funkční a tvoří svěží zelenou plochu bez plevelů, odpadá časově náročné dopěstovávání trávníku při jeho založení výsevem, navíc na některých stanovištích nelze o výsevu trávníku vůbec uvažovat (prudké svahy, silně zatěžované a sportovní plochy apod.).

Komerční plochy

Dnes při velkém nárůstu komerčních ploch je potřeba dbát na jejich zapojení do okolního životního prostředí a zároveň je jejich úpravou učinit atraktivními pro zákazníky. Zajistíme úpravu těchto ploch od projektu, přes realizaci až po údržbu.

Realizace zahrad

Postaráme se o odborné vybudování zahrady dle architektonického návrhu, zajistíme dílčí úpravy zahrady, výsadbu, dovezeme potřebný materiál. Ukázky našich prací můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Výběr rostlin

Vybereme rostliny dle základních kriterií:

•    výška, tvar, barva a další vlastnosti rostliny
•    požadavky rostliny na světlo, vláhu, polohu
•    kvalita a typ půdy na zahradě

Dodání materiálu

Veškerý materiál Vám přivezeme až na zahradu:

•    rostlinný materiál (rostliny, dřeviny a stromky – několik set druhů)
•    zahradní doplňky
•    zahradní substráty

Zajistíme substrát se správným složením pro dané rostliny.

Výsadba a povýsadbová péče o rostliny

Odborná výsadba rostlin, správná zálivka, kotvení rostlin, mulčování (agrotextilie, borka).

Zakládání a obnova trávníků

Volba vhodné travní směsi, pokládání travních koberců, péče o trávník.

Zahradní jezírka, skalky

Provádíme návrh, realizaci a osázení vhodnými rostlinami.

A další...

•    šlapáky, anglická dlažba, protierozní opatření na prudkých svazích
•    výsadba mobilních nádob a kontejnerů s trvalou zelení popř. okenní truhlíky

Zelené střechy

Zelená střecha je vhodné řešení pro rodinné domy, garáže, administrativní i výrobní budovy. Svými vlastnostmi zlepšuje mikroklima ve svém okolí, snižuje prašnost a hlučnost, zadržuje dešťovou vodu, brání ochlazování budovy v zimních měsících a v létě zabraňuje jejímu přehřívání. Osázená střecha může sloužit i jako místo odpočinku a relaxace. Podle typu výsadby a využití dělíme zelené střechy na:

Intenzivní

jedná se v podstatě o zahradu na střeše nebo terase. Na intenzivní střešní zahradě je možné díky vysoké vegetační vrstvě substrátu pěstovat prakticky všechny typy rostlin. Při jejím zřizování je nutno dbát na konstrukční vlastnosti budovy, především na nosnost střechy.

Extenzivní

v tomto případě jsou vytvořeny podmínky pro přežití rostlin adaptovaných na extrémní typy stanovišť. Její výhodou je nižší zatížení nosné konstrukce střechy a menší náročnost na údržbu. Tento typ zelené střechy je možno založit již s minimální vrstvou substrátu.

Firma Jan Vavřín - ARS Litomyšl působí na našem trhu v oblasti zahradní architektury od roku 1992. Z počátku jsme se zabývali jen projekční činností sadových úprav menšího rozsahu. Realizace jsme prováděli jen v rámci svých možností - zahrady rodinných domků a menší veřejná prostranství.

O nás

Firma Jan Vavřín - ARS Litomyšl působí na našem trhu v oblasti zahradní architektury od roku 1992.

Kontakty

  • iconPeciny 265, 570 01 Litomyšl
  • icon(+420) 461 614 578 
  • iconPo - Pá: 7 - 17, So: 8 - 11,30
    NE: Zavřeno